Volikogu istung 28.06

image_pdfimage_print

Meremäe Vallavolikogu istung toimub 28. juunil 2017. a algusega kell 15:00
vallamaja saalis.

Pakutav päevakord:

1. Vallavanema informatsioon. A. Luts
2. MTÜ Kagu Ühistranspordikeskus asutamine. A. Vares
3. SA Võrumaa Arenduskeskus asutamine. A. Vares
4. 2016. aasta majandusaasta aruande kinnitamine. I. Lillmaa
5. Meremäe valla 2017. aasta I lisaeelarve. I. Lillmaa
6. OÜ Meremäe Vesi põhikirja muutmine. A. Vares
7. Avaldused. Jooksvad küsimused.

 
Arno Vares
Volikogu esimees

 
Lisa: Eelnõud, aastaaruanne 2016, selgitused aruandeleI lisaeelarve 2017, lisaeelarve seletuskiri2017_05_31_Kaaskiri_SA Võrumaa Arenduskeskus asutamineLisa 2_Võrumaa arenduskeskus_kontseptsioon_31.05.2017Lisa 3_SA_VAK_Põhikiri_projektLisa 4_SA_VAK_asutamisotsus_registreerimisavaldus3_KÜTK_ühiste_kavatsuste_kokkulepe_eelnõu4_KÜTK_asutamisleping_projekt5_KÜTK_põhikiri_projekt

 

Meremäe valla kokkuvõte 12. juuni – 18. juuni

image_pdfimage_print

Kolmapäeval toimus Meremäe-Obinitsa naiskoori hooaja lõpetamine, kus tehti kokkuvõtteid möödunud hooajast ja planeeriti uut hooaega.

Neljapäeval toimus Meremäe kooli 9.  klassi lõpuaktus vallamaja saalis. Meremäe kooli lõpetas kuus noort.

Nädalavahetusel toimus Setomaal, Värskas muusika- ja matkafestival Seto Folk “Metsa poole”,  kus  kolme päeva jooksul oli hulgaliselt kontserte, matku ja õpitubasid. Lisaks oli koguperefestivalil põnev lasteprogramm, ehtsas jurtas sai vaadata soome-ugri filme ning osaleda muruülikooli loengutel.

Meremäe vallas tegutsevatest muusikakollektiividest astusid üles Mokornulga Leelokoor ja  punkbänd SMS Tuhkwizza ning ansambel Pääväpüürdjä. Seto Folgi muruülikoolis Seto talumuuseumi hoovis pidas loengut „Setode identiteet“  Seto Infoseltsi juhataja ja Seto Panga president Rein Järvelill.

Meremäe valla jaanituli toimub reedel algusega kell 20 Meremäe mäel, tantsuks mängib ansambel Must Panter, avatud on kohvik ja toimuvad lõbusad mängud.

Meremäe valla kokkuvõte 05. mai – 11. mai

image_pdfimage_print

Mokornulga leelokoor ja Seto Miihi Summ esindasid 9.-10. juunil Lätis Alsungas toimunud viiendal burdoonilaulu festivalil „Soe päike, armastav ema“ Meremäe valda ja Setomaad. Festivali raames anti erinevaid kontserte.

Laupäeval külastasid Meremäe valla noortekeskuse noored  Türi elamusparki ja sõitsid kartidega. Noortel oli võimalus teha tutvust  madal- ja kõrgseiklusradadega, erilahendusega õhusõitudega, vabalangushüppega, tünnisõiduga, sooritada Tarzani hüpet, käia  vaatetornis ja sõita trossil jalgrattaga üle oru.

Laupäeval toimus esimest korda Obinitsas Setomaa jooks, võitis Meremäe mees Ivar Ivanov ja naistest Kristel Sibul. Setomaa jooksu stardi andis Setomaa ülemsootska Aarne Leima. Jooksu lõpetas 657 osalejat, mis ületas oluliselt esialgseid prognoose.

Ivar Ivanov läbis 7,5 km pikkuse raja 25.34-ga. Ligi pool minutit hiljem lõpetas teisena Mart Andresson (26.01),  tulemusega 26.56 oli kolmas Martin Simpson. Naistest võitis Kristel Sibul (28.58), teiseks tuli Tatjana Mannima (31.53) ja  kolmandaks Johanna Udras (32.45).

Kolmel Setomaalt – nii Eesti kui ka Vene haldusalalt – pärit inimesel on taas võimalus väljaspool konkurssi asuda õppima Eesti Maaülikooli rakenduskõrgharidus-, bakalaureuse- või bakalaureuse- ja magistriõppe integreeritud õppesse statsionaarsesse õppevormi. Konkursiväline vastuvõtt toimub Setomaa Valdade Liidu, Seto Kongressi Vanemate Kogo ja Eesti Maaülikooli vahel sõlmitud lepingu alusel. Eesti Maaülikool on võimaldanud Setomaa noortele kolm konkursivälist õppekohta alates 2005. aastast.

Meremäe kooli lõpuaktus toimub neljapäeval  15 juunil algusega kell 17 vallamaja saalis.

Obinitsas toimuva esimese Setomaa jooksu avab ülemsootska Aarne Leima

image_pdfimage_print

 

Obinitsas toimuva esimese Setomaa jooksu avab ülemsootska Aarne Leima

Laupäeval, 10. juunil Obinitsas esimest korda toimuva Setomaa jooksu avab Setomaa ülemsootska Aarne Leima. Jooksule on tänaseks registreerunud nelisada inimest, prognoositav osavõtjate arv on üle 500 spordihuvilise.

„Loodame, et Setomaa jooks muutub tulevikus  piirkonna üheks oluliseks spordisündmuseks, mis toob siia turiste ning parandab Setomaa mainet, tuntust ja atraktiivsust,“ lausus Meremäe kultuurijuht Emeri Saluveer. „Liitumine populaarse pikamaajooksu sarjaga pakub selleks tulevikus häid võimalusi.“

Setomaa jooks toimub Meremäe vallas  Obinitsas 10.06.2017, tegemist on Võrumaa pikamaajooksu sarja IV etapiga. Jooksul on kavas kolm erineva pikkusega distantsi (7,5 km, 4,5 km ja mudilaste jooks).

Setomaa jooksul antakse põhidistantsi võistlusklassidele kokku välja 60 auhinda. Võitjatele on välja pandud Pesa hotelli romantikapaketid „Mõeldes Teile kahele“, samuti pääsmed erinevatele suvistele sündmustele nagu Ostrova festival, Seto folk, Käre folk ja Seto Jaanituli. Võimalik on minna lõõgastuma Värska Veekeskusesse.

Võitjatele pakutakse Setomaa tooteid nagu Ostrova mustsõstra mahl, Iti Leeväköögi ja Taarka Tarõ leivad, Lõuna-Antsu talu veiseliha konservid, Pesa Cateringi trühvlid, Värska Vee tooted. Lisaks on võimalik minna kala sööma Piusa ürgoru puhkekeskusesse. Seto Pank on välja pannud seto 10 kroonised mündid, Vana Jüri siibikoda aga oma käsitööseebid.

Setomaa jooksu korraldab MTÜ Kokkuhoid koostöös Võrumaa Spordiliiduga. Lisaks Võrumaa pikamaajooksu sarja toetajatele panid Setomaa jooksu korraldamisele õla alla Meremäe vald, Aigren OÜ, Setomaa Turismitalu, Meremäe kultuuriühing ja Adexpert OÜ.

Obinitsa küla külje all, valdavalt männimetsa radadel puutumatus looduses kulgeva jooksu start antakse laupäeval kell 12.00 Obinitsa külakeskuse juurest. Võistluskeskuses asub lasteala, kohapeal on sauna võimalus ning avatud on kohvik. Enne võistlust toimub soojendusvõimlemine.

Jooksuradade vahetus läheduses asuvad Obinitsa Isaanda Muutmise kirik ja surnuaed, Seto lauluema monument, Obinitsa muuseum ja tsässon, Seto seltsimaja Taarka Tarõ, Seto Ateljee-Galerii Hal´as kunn. Võistluskeskus asub Obinitsa järve kõrval, kus on ka supluskoht.

Emeri Saluveer
Kultuurijuht Meremäe vald
Kokkuhoid MTÜ esindaja
tel +372 585 200 11

Eesti Maaülikuul võimaldas kolm konkursivälist oppõkotust Setomaa noorilõ

image_pdfimage_print

Kolmõl  Setomaalt – nii Eesti ku Vinne poolõ päält – peri inemisõl om võimalus välähpuul konkurssi naada’ opma Eesti Maaülikooli rakõnduskorgharidusõ-, bakalaureusõ- vai bakalaureusõ- ja magistrioppõ integreeritud oppõ statsionaarsõh oppõvormih.

Eesti Maaülikooli konkursivälidsele kotusõlõ konkuriirmisõst tulõ saata’ CV ja vabah vormih avaldus Setomaa Valdu Liidulõ aadressil kaja@setomaa.ee ildambalt 3. juulil 2017. Õigõaigsõlt tulõ esitä’ sisseastmisõst vajaligu’ dokumendi’ ka Eesti Maaülikuuli (http://www.emu.ee/sisseastujale/).

6. juulil 2017 om Setomaa Valdu Liidu ja Seto Kongressi Vanõmbidõ Kogo moodustõt komisjoni vestlus kandidaatõga. Vestlusõl hinnatas kõkõpäält kandidaadi seenist tegevüst kodokandih, kas om huvvi ni tiidmisi uma kodokotusõ elost ja kultuurist, valmsolõkit osalõda’ aktiivsõlt kohaligu elo edendämisõl ja seto organisatsioonõ  tüüh.

Konkursiväline vastavõtt toimus Setomaa Valdu Liidu, Seto Kongressi Vanõmbidõ Kogo ja Eesti Maaülikooli vaihõl sõlmit lepingu alusõl. Eesti Maaülikuul om võimaldanu Setomaa noorilõ kolm konkursivälist oppõkotust 2005. aastast pääle.

Mano saat küüssü’ 510 6664, kaja@setomaa.ee (Tullus Kaja).

Meremäe valla kokkuvõte 29. mai – 04. juuni

image_pdfimage_print

Teisipäeval osales Meremäe mudilaste tantsurühm õpetaja Fee Tamme juhendamisel Tartus Tamme staadionil toimunud võimlemispeol.

Kolmapäeval käisid Meremäe lasteaialapsed ekskursioonil Tartus, kus sõitsid ka laevaga.

Reedel toimus Meremäe haridusfoorum, kus arutleti oleviku- ja tulevikuhariduse teemadel ning Meremäe kooli kestmajäämise teemadel. Külalistena esinesid Rosma ja Pikakannu kooli esindajad.

Laupäeval tähistas Obinitsa muuseum sünnipäeva ja sellega seoses avati muuseumis Meremäe valla lauluemadele pühendatud „lauluimmi tarõ“. Tuba on pühendatud inimestele, kelle elukaar oli täis erinevaid laule lapseeast vanaduseni ja toa eesmärk on anda võimalus huvilistele, sugulastele ja tuttavatele lugeda, kuulata ja meenutada olnut. Väljapaneku koostas muuseumipedagoog Õie Sarv.

Üleskutse. Tule lauseid lugema!

image_pdfimage_print

Eesti Keele Instituudis on käimas hääldusuuring, millega tahame välja selgitada, kas
ja kuidas kõneleja päritolupiirkond mõjutab tema kõnet. Selleks korraldame väikeseid
lugemiskatseid üle Eesti, mille käigus palume katseisikuil lugeda ette lauseid. Lugemine ise võtab keskmiselt 5 minutit, natuke aega kulub lisaks küsimustele, mis
puudutavad lugeja piirkondlikku päritolu.

Praegu vajame hädasti katsesse Setu- ja Võrumaalt pärit inimesi. Eriti oodatud on
inimesed, kes on üles kasvanud kohas, kust ka nende vanemad on pärit. Ja alati on
puudus meessoost katseisikutest.

Palun tule ja anna oma panus teadusesse ning osale meie lugemiskatsel
kolmapäeval, 7. juunil Meremäe vallamajas. Oleme kohal 14.00-16.00.

Mari-Liis Kalvik ja Liisi Piits
Eesti Keele Instituudi kõneuurimise ja kõnetehnoloogia teadurid
(mariliis@eki.ee, 51903806)

Meremäe Vallavalitsus võtab tööle külakeskuse administraatori

image_pdfimage_print

Tööülesanded:
Obinitsa külakeskuse kultuurilise- ja huvitegevusliku teenindamise
korraldamine;
Obinitsa külakeskuse toimimise ja arendamise tagamine.

Nõudmised kandidaadile: vähemalt keskharidus;
soovitavalt kultuuri- või majandusalane
haridus, varasem töökoguemus administreerimis-, kultuuri- või huvitegevuse valdkonnas ja
projektitöö kogemus.

Avaldus koos motivatsioonikirjaga esitada 12.juuniks 2017 e-posti aadressile-  vald@meremae.ee või tuua Meremäe vallamajja.

Kodutoetus lasterikastele peredele

image_pdfimage_print

Vähekindlustatud lasterikkad pered saavad kodutoetust taotleda

KredEx alustas 29. mail madala sissetulekuga lasterikastele peredele mõeldud kodutoetuse taotluste vastuvõtmist. Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri poolt kehtestatud tingimuste alusel panustatakse lasterikaste perede elamistingimuste parandamisse tänavu üle 3 miljoni euro.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri Urve Palo sõnul on viimasel kahel aastal tehtud laste heaolu parandamiseks kordades enam kui kahe viimase kümnendi jooksul. „Igakuine lapsetoetus on kahekordistunud, kolme- ja enamalapselistele on loodud uus toetus, suurendatud on laste osakaalu toimetuleku toetuse taotlemisel, loodud on elatisabifond üksikvanematele, laste huvitegevusse investeeritakse 15 miljonit eurot. Nende muutuste tulemusel on laste süvavaesus vähenenud ligi kaks korda.“

Minister lisas, et lasterikastel perekondadel on vaja ka tuge elamistingimuste parandamisel ja just selleks ongi kodutoetus. „Kodutoetusega panustatakse enam kui kolm miljonit eurot lasterikaste perede elamistingimuste parandamiseks. Kodutoetusega ei lahenda paraku ära kõikide perede muresid. Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium on alustanud riiklikult toetatud üürielamute programmiga, mis aitab samuti leevendada paljulapseliste perede eluaseme probleeme.“

Võimalus oma elamistingimusi parandada on peredel, kus kasvab vähemalt kolm kuni 19-aastast last ning kelle sissetulek ühe leibkonna liikme kohta oli eelmisel aastal kuni 355 eurot kuus. Toetust saavad pered, kellel puudub eluase või olemasolev eluase ei vasta elementaarsetele elamistingimustele, sealjuures puudub vee- ja kanalisatsioonisüsteem või pesemisvõimalus, katus ei ole vettpidav või küttekolded ei taga kodus piisavalt sooja temperatuuri. Maksimaalne toetussumma on 8000 eurot, teistkordsel taotlemisel 5 000 eurot.

KredExi eluaseme ja energiatõhususe divisjoni juhi Triin Reinsalu sõnul on toetuse abil tehtavatel töödel selge mõju lasterikaste perede elamistingimuste paranemisele. „Tuginedes eelmiste aastate kogemusele, saab eraldatud 3,2 mln euro eest ka sel aastal oma elutingimusi parandada ligikaudu 350 peret ehk toetuse tulemusel paranevad rohkem kui tuhande lapse olmetingimused. Toetus võimaldab parandada hoonete konstruktsioone ning suurendada kodude energiatõhusust, mis tõstab perede elukvaliteeti ja võimaldab muuta laste kasvukeskkonna oluliselt paremaks.“

Tagastamatut toetust saab kasutada mitmeti. Näiteks eluaseme püstitamise, renoveerimise, ümberehitamise või laiendamisega seotud väljaminekuteks, aga ka eluaseme tehnosüsteemide või -võrkude rajamise, muutmise või asendamisega seotud kulutusteks. Lisaks võib seda kasutada eluaseme soetamiseks juhul, kui leibkonnal ei ole päris oma kodu või leibkonna omandis olev maja või korter ei vasta kaasaegsetele elamistingimustele, sealhulgas on mõistlikel eeldustel pere jaoks liiga väike. Eelmisel aastal kasutati toetust kõige enam eluaseme renoveerimiseks ja eluaseme soetamiseks.

Taotlusi saab esitada kuni 30. juunini käesoleval aastal. Lisainfot tingimuste ja taotlemise kohta saab KredExi kodulehelt www.kredex.ee.

Varasematel aastatel toetust saanud pered peavad korduva toetuse taotlemise hetkeks olema eelmise toetuse sihtotstarbeliselt ja tähtaegselt ära kasutanud ning esitanud ka KredExile seda kinnitava lõpparuande.