Meremäe valla kokkuvõte 24. aprill – 07.mai

image_pdfimage_print

Üleeelmisel nädalal

Kolmapäeval, 26. aprillil toimus Meremäe vallavolikogu istung. Istungil muudeti Meremäe valla elutööpreemia statuuti ja kinnitati elutööpreemia suurus, muudeti vallavalitsuse koosseisu, eraldati toetus valda teenindavatele kauplusautodele, määrati vallavanemale töötasu ja anti arvamus Vabariigi Valitsuse ettepanekule määruse Meremäe valla, Mikitamäe valla ja Värska valla osas haldusterritoriaalse korralduse ja Eesti territooriumi haldusüksuste nimistu kinnitamise muutmise eelnõule.

Kolmapäeval, 26. aprillil külastasid Obinitsa pensionäride seltsi liikmed ja raamatukogu lugejad Eesti Rahva Muuseumi.

Laupäeval, 29. aprillil toimus Setomaa noorte motopäev osaühing Lõuna-Antsu talu, Meremäe töökoja territooriumil, kus suursündmuseks oli Setomaa noorte vaheline vigursõiduralli. Meremäe vabatahtlikud päästjad tutvustasid motopäeval oma tööd ning võimalik oli näha erinevat mootortehnikat alates kombainidest limusiinide ja tsikliteni.

Pirita kloostri sõbrad ja kultuurilooliste vahepeatustega palverännutee Piritalt Vana-Vastseliina  rajajad käisid nädalavahetusel  tutvumas Meremäe vallas asuvate tsässonatega. Tsässonate külastamise eesmärgiks oli kaardistada võimaliku rännutee marsruuti või selle osa tulevikus ka Meremäe vallas.

 Eelmisel nädal

Esmaspäeval toimus Obinitsa muuseumis avatud uste päev, muuseum pakkus tasuta giiditeenust ja külastajatele tutvustati uusi ideid ja tegemisi.

Kolmapäeval külastasid Lääne-Virumaa kultuuritöötajad oma Võrumaa õppereisi raames Obinitsa küla,  kultuuritöötajad käisid Seto Seltsimajas, Obinitsa muuseumis ja ateljee galeriis Hal’as kunn.

Neljapäeval toimus hajaasustuse programmi infopäev Meremäe vallamaja saalis, kus taotlejatele tutvustati programmi tingimusi ja taotlusvorme.

Reedel kohtusid peaminister Jüri Ratas ja riigihalduse minister Mihhail Korb Setomaa aktiivsete inimestega Seto Ateljee-Galeriis Hal´as kunn Obinitsas ning hiljem Meremäe koolimajas.

Laupäeval toimus kampaania „Teeme ära“ raames talgupäev Kitsõ külas Juuli kinnistul, Obinitsa järve ääres ja Meremäe koolimaja ümbruses.  Talgupäeval raiuti võsa ja korrastati territooriume.

Laupäeval korraldas ansambel Tuhkvizza jüripäeva küünikontserdi „Kolm korda Meremäelt“ Ostrova külas. Kontserdil esinesid ansamblid Katrin Pavlov & Sõbrad,  Pääväpüürdjä ja Tuhkwizza. Kontserdiga tänati kõiki toetajaid, kes läbi hooandja.ee portaali aitasid kaasa helitehnika hankimisele.

Pühapäeval toimus fotograaf Martin Mark juhendamisel Meremäe noortekeskuses fotograafia õpituba.