Meremäe valla kokkuvõte 22. mai – 28. mai

image_pdfimage_print

Möödunud nädalal toimusid Meremäe valla 95. sünnipäevale pühendatud sündmused: valla asutamisest möödus 95 aastat ja taasloomisest 25 aastat. Juubelinädal kestis 20.–28. maini.

Esmaspäeval toimus migulapäeva kirmas Kropkoval Helbi külas. Migulapäev on tuntud kui piiskop Nikolause (jõuluvana prototüüp) ümbermatmisega seotud tähtpäev.

Teisipäeval tähistati migulapäeva eakate peoga vallamajas, kus loeng-kontserdi andis kristallheli kaussidel Aivar Täpsi. Õhtul peeti Meremäe noorte ja vallavalitsuse ning volikogu meeskondade vaheline jalgpallilahing, mille võitsid noored.

Kolmapäeval toimus Meremäe vallavolikogu istung, päevakorras oli Meremäe valla elutööpreemia määramine, hankekorra muutmine ja valla teede katendite uuendamine.

Kolmapäevasel muusikaõhtul Meremäe koolis said huvilised kuulata-vaadata muusikalisi kollektiive. Täistundidel toimunud trepikontsertidel esinesid Vastseliina muusikakooli noored ja õpetajad, duett Kats ja Pets (Katrin Pavlova ja Peeter Pai), Meremäe pensionäride ansambel Meelespea (juhendaja Elenora Aida) ja Meremäe-Obinitsa naiskoor MONK (dirigent Valdur Helm).

Neljapäev algas juubelitamme istutamisega Obinitsa lauluema parki, kus tammepuust laulis Mokornulga leelokoor ja sõnavõttudega esinesid volikogu esimees Arno Vares, ülemsootska Aarne Leima ning Obinitsa muuseumi juhataja Eve Ellermäe.

Neljapäev jätkus Obinitsa pensionäride seltsi kevadpeoga Obinitsa külakeskuses. Kevadpeol astusid üles Obinitsa pensionäride seltsi tantsutrupp, Meremäe pensionäride seltsi ansambel Meelespea, Mokornulga leelokoor, näitemängu esitasid Guuri Piholaan ja Leida Mägiste.

Neljapäeva õhtul vaadati ateljee-galeriis Hal’as Kunn ühiselt Vanemuise teatri suvelavastust „Obinitsa”, mida kommenteerisid näidendi autor ja etenduse osatäitjad.

Reedel toimus vallamaja saalis volikogu esimehe Arno Varese ja vallavanema Aivar Lutsu vastuvõtt. Vastuvõtul anti üle Meremäe valla elutööpreemia ja tänukirjad Meremäe valla arengusse panustanud inimestele ja vabaühendustele. Elutööpreemia pälvis Meremäe raamatukogu juhataja Anni Lahe.

Laupäeval tähistati Meremäe vallas koolihariduse andmise 110. aastapäeva. Meremäe kooli vilistlastele, õpetajatele ja kooliperele korraldati ekskursioon Meremäe piirkonnas, päeva jooksul oli avatud kohvik ja töötas fotograaf. Meremäe koolis toimus aktus ja hiljem tantsuõhtu ansambliga Hea Story.

Pühapäevasel ekskursioonil oli vallarahval võimalus tutvuda Piusa kordoni ruumidega, vaadata masinaparki ning kordoni teenistuskoera ja tema juhi etteastet.

Meremäe vallavolikogu esimees Arno Vares koos Obinitsa pensionäride seltsi liikmetega lauluema parki juubelipuud istutamas koos Mokornulga leelokooriga.

Meremäe-Obinitsa naiskoor MONK ja dirigent Valdur Helm pärast muusikaõhtul antud trepikontserti Meremäe koolis.