Meremäe valla kokkuvõte 19. juuni – 25. juuni

Teisipäeval  avati Tallinnas Eesti Käsitöömaja Rahvakunstigaleriis Seto Käsitüü Kogo meistrite ühisnäitus “Tulitsidõ tungõldõga, vasitsidõ vangõrdõga”, mis on inspireeritud Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu 2017. aasta teemast “Tulest tulnud”. Näitusele panid oma tööd välja Evar Riitsaar, Raivo Jänesmägi, Aili Palm, Merlin Lõiv, Sirje Rump ja Ain Raal ning näitus jääb avatuks 10. juulini 2017

Kolmapäeva õhtul kogunes Meremäe mäele meelt avaldama üle 30 vallaelaniku, kes on vastu vabariigi valitsuse plaanile liita Setomaa vald Põlvamaaga.

Meremäe valla jaanituli toimus reedel Meremäe mäel.   Võidutule toojateks Meremäe mäele olid traditsiooniliselt kaitseliitlased, sealsamas tunnustas kaitseliitlane Aare Hõrn Meremäe valla tublisid kaitseliitlasi. Jaanitulel anti üle Hilana Taarka nimelised kultuuripreemiad ja heakorrakonkursi „Kaunis Kodu“ tunnustused. Toimusid lõbusad mängud, avatud oli kohvik ja tantsuks mängis ansambel „Must Panter“.

Esmakordselt välja antava Hilana Taarka nimelise kultuuripreemia pälvisid noorte kategoorias Timo Lillmaa, loovisikute kategoorias Vassili Lillepuu ja kollektiivide kategoorias Mokornulga leelokoor. Hilana Taarka nimeline preemia on tunnustus seto pärimuskultuuri edasikandmisel tehtud silmapaistva töö eest.

Meremäe valla heakorrakonkursi „Kaunis kodu“ raames tunnustati Linnar Lõvinurme ja Ivar Lõvinurme kodu Sirgova külas, Margus Timmo kodu Härmä külas, Janek Tamme kodu Obinitsa külas, Ene ja Paul Ivanovi kodu Tääglova külas ning Liidia ja Kalev Leoste kodu Navikõ külas.

Meremäe valla jaanituli Meremäe mäel

Kaitseliitlane Aare Hõrn tunnustamas Meremäe valla kaitseliitlast Rein Tarrost