Meremäe valla kokkuvõte 15. mai – 21. mai

image_pdfimage_print

Kolmapäeval jõudis vallarahva postkastidesse Meremäe ajalehe mainumber.

Meestelaulu park Seto Miihi Summ osales kolmapäeval soome-ugri teemaõhtul Eesti Rahva Muuseumis. Kohvikukontserdil tutvustati Seto kultuuri ja kõlas Seto meeste laul.

Laupäeval algas Meremäe valla juubelinädal – valla asutamisest möödub 95 aastat ja taasloomisest 25 aastat. Valla sünnipäeva tähistamise kulminatsiooniks kujuneb 20. maist kuni 28. maini toimuv juubelinädal.

Juubelinädala esimeseks sündmuseks oli „rohevahetus” Obinitsa muuseumi hoovis. Rohevahetusel vahetati ilu- ja tarbetaimi, pistikuid, seemneid, sibulaid, juurikaid ning aiatarbeid.

Teiseks avaürituseks oli laupäeval toimunud seitsmes roosipäev Meremäe koolimajas, kus avasõnad ütlesid Meremäe vallavolikogu esimees Arno Vares ja ülemsootska Aarne Leima. Loengu värvide mõjust inimese tervisele pidas kirjanik Ingvar Luhaäär. Roosipäeval toimusid käsitöö töötoad ja käsitöö müüginäitus.

Laupäevasel muuseumiööl „Mängude- ja jutuõhtu” korraldati otsimismäng Obinitsa külas, mänguautode veeretamise võistlus loomkal ja toimusid erinevad mängud (keksud, kabe, lauamängud, tubateater). Zooloog ja jahindusteadlane Nikolai Laanetu kõneles kalade ja loomade pulmamängudest.

Meremäe noored käisid laupäeval Piusa matkarajal laserlahingut pidamas ja Obinitsa külakeskuses toimus õhtul DJ Ergo korraldatud noortedisko, kus esitamisele tulid uuemad ja vanemad klubimuusikahitid.

Pühapäeval tegid Meremäe noored Obinitsa külakeskuse noortetoas seinamaalinguid. Noortele tuli abiks tänavakunstnik Von Bomb, kelle tuntuimaks tööks on Tallinna Ülemiste City linnakus asuv Baltimaade suurim seinamaaling.