Meremäe valla kokkuvõte 08. mai – 14. mai

image_pdfimage_print

Meremäe pensionäride seltsing pidas teisipäeval vallamaja saalis kevadpidu. Esinesid Meremäe lasteaia lapsed, kes laulsid õpetaja Peeter Pai kitarri saatel, lugesid luuletusi ja tantsisid. Külla oli kutsutud ka Obinitsa pensionäride seltsing, nende poolt esitati mitu tantsu. Meremäe pensionärid esitasid Elenora Aida lavastatud näitemängu „Halb uudis” ja lauludega esines seltsingu ansambel. Pärast kontserti tähistati ühise laua taga tähtpäevi ning lauldi ja tantsiti.

President Kersti Kaljulaid külastas kolmapäevase Meremäe valla visiidi käigus Obinitsa külakeskust, kus tutvus käsitöömeistrite Margit Mehilase töökojaga, Terje Lillmaa käsitöötoaga, Priit ja Sirli Vaariku Särgikojaga ning Seto Käsitüü Kogo ruumidega. Presidendile näidati Obinitsa külakeskuses asuva lasteaia ja raamatukogu ruume ja sealseid võimalusi ning inimesi.

Külakeskuse külastamise järgselt liikus president aga Seto Ateljee-Galeriisse Hal’as Kunn ja sealt edasi juba Meremäele OÜ Lõuna-Antsu talu töökotta, kus vesteldi talu pererahvaga maaelust. Härma külas Margus Timmo talus kõneldi üldisemalt Setomaa elu teemadel ja külastati ühiselt Härmä, Navikõ, Lindsi ja Ignasõ külade tsässonat. Päeva lõpetas kirmas külaplatsil.

 

Meremäe pensionäride seltsingu ansambel kevadpeol esinemas.