Meremäe valla kokkuvõte 06. märts– 12. märts

image_pdfimage_print

Obinitsa muuseumis toimus teisipäeval mälestusõhtu „Liidile mõeldes“.  Tääglova külas sündinud Liidia Sillaots (05.03.1933-22.10.2016) oli seto liikumise ja leelokooride eestvedaja, Obinitsa Seto Muuseumitarõ asutaja ja koduloo-uurija, kes töötas Obinitsa küla raamatukoguhoidjana ning tegeles raamatukogutöö kõrval ta mitmete tegevustega kogukonna heaks.

Teisipäeval allkirjastasid 12 projektipartnerit, nende hulgas Meremäe vald, Piusa ürgoru puhkemajas turismiarendusprojekti, mis ühendab Eesti ja Läti UNESCO vaimse kultuuripärandi piirkonnad. Eesti-Läti programmi rahastuse toel toimuva projekti raames arendatakse Setomaa, Kihnu, Suiti ja Liivi turismisihtkohti nii, et nende kultuuripärand ja ülemaailmselt tuntud UNESCO tunnustus oleks paremini rakendatud. Meremäe vallas investeeritakse projekti toel Luikjärve kindlustalu peahoone kordategemisse ja külastajatele avamisse.

Kolmapäeval oli Meremäe noortekeskuses pannkoogipäev.

Reedel ja laupäeval toimus Lasva vallas Tiri külas noorte arvamusliidrite seminarlaager, kus osalesid Meremäe valla noored Jane Lumi, Triinu Liis Tarros, Anete Ploom ning noortejuht Päivi Kahusk. Koostöögrupi programmi kolmanda laagri käigus õpetati seekord noori projekte hindama. Koostöögrupp Võrumaa II, kuhu kuuluvad Vastseliina, Võru, Misso, Meremäe ja Lasva vallad, osaleb tegevussuunas, mille eesmärk on laiendada noorsootöös osalemise võimalusi ja suurendada noorte kaasatust noorsootöösse piirkondlikul tasandil.

Laupäeval toimus Obinitsa muuseumis staarõpetaja Maaja Kalle juhendamisel nooriku õmblemise õpituba.

Homseni saavad käsitööga kauplejaid ja toitlustajaid ning toidukaupade ja aiasaadustega kauplejaid esitada taotlust kauplemiseks muusika- ja matkafestivalil Seto Folk 2017. Festivalil kauplemiseks on kehtestatud konkreetsed tingimused ja kvalifitseerumisnõuded, mille alusel valitakse välja seekordse festivali toitlustajad ja kauplejad.

 

„Unesco Tourism“projektipartnerite esimene ühine koostööseminar Piusal.

…..