Meremäe valla kokkuvõte 05. mai – 11. mai

image_pdfimage_print

Mokornulga leelokoor ja Seto Miihi Summ esindasid 9.-10. juunil Lätis Alsungas toimunud viiendal burdoonilaulu festivalil „Soe päike, armastav ema“ Meremäe valda ja Setomaad. Festivali raames anti erinevaid kontserte.

Laupäeval külastasid Meremäe valla noortekeskuse noored  Türi elamusparki ja sõitsid kartidega. Noortel oli võimalus teha tutvust  madal- ja kõrgseiklusradadega, erilahendusega õhusõitudega, vabalangushüppega, tünnisõiduga, sooritada Tarzani hüpet, käia  vaatetornis ja sõita trossil jalgrattaga üle oru.

Laupäeval toimus esimest korda Obinitsas Setomaa jooks, võitis Meremäe mees Ivar Ivanov ja naistest Kristel Sibul. Setomaa jooksu stardi andis Setomaa ülemsootska Aarne Leima. Jooksu lõpetas 657 osalejat, mis ületas oluliselt esialgseid prognoose.

Ivar Ivanov läbis 7,5 km pikkuse raja 25.34-ga. Ligi pool minutit hiljem lõpetas teisena Mart Andresson (26.01),  tulemusega 26.56 oli kolmas Martin Simpson. Naistest võitis Kristel Sibul (28.58), teiseks tuli Tatjana Mannima (31.53) ja  kolmandaks Johanna Udras (32.45).

Kolmel Setomaalt – nii Eesti kui ka Vene haldusalalt – pärit inimesel on taas võimalus väljaspool konkurssi asuda õppima Eesti Maaülikooli rakenduskõrgharidus-, bakalaureuse- või bakalaureuse- ja magistriõppe integreeritud õppesse statsionaarsesse õppevormi. Konkursiväline vastuvõtt toimub Setomaa Valdade Liidu, Seto Kongressi Vanemate Kogo ja Eesti Maaülikooli vahel sõlmitud lepingu alusel. Eesti Maaülikool on võimaldanud Setomaa noortele kolm konkursivälist õppekohta alates 2005. aastast.

Meremäe kooli lõpuaktus toimub neljapäeval  15 juunil algusega kell 17 vallamaja saalis.