Maailma I Seto Tandsopido KAGOSS KARGASÕ`

image_pdfimage_print

2018.a, mil on Eesti Vabariigi 100. ja Seto Kuningriigi 25. juubeliaasta, toimub ka maailma I Seto Tandsopido KAGOSS KARGASÕ. 29.-30.06.2018 Seto Talumuuseumis Värskas. I Seto Tandsopido on Seto Folgi, mis kannab pealkirja PEO PEAL, eriprojekt. Seega saab suisa kaks kärbest ühe hoobiga – osaleda I Seto Tandsopidol ning Seto Folgil  https://www.facebook.com/pg/SetoFolk/ .
I Seto Tandsopido idee autor ja  lavastaja on Piret Torm-Kriis. Kõikide tantsude saatemuusika tuleb pillimeestelt-lauljatelt ja neid kureerib ehk peo muusikajuht on Evelin Leima.

Erinevalt noorte,  üld- ja maakondlikest tantsupidudest:
– on Seto Tandsopido näol tegemist seto tantsu peoga, kus tantsitakse eri aegadel Setomaal tantsitud pärimustantse, mis ei ole autoritantsud ja mille ainsaks seadjaks on seto rahvas.
– ei ole Seto Tandsopidole tarvis tulla sega- nais-, laste- ega muu sarnase rühma koosluses.
– tuleb osalemiseks kanda ainult seto rõivaid.
– ei toimu peole eelnevaid ülevaatusi.
Kogu info I Seto Tandsopidost leiab kodulehelt https://tandsopido.wixsite.com/kargus ja FB lehelt https://www.facebook.com/kagosskargaso/ .

Osalemisest huvitatuil palun täita registreerimisleht https://docs.google.com/forms/d/1UswkkylEudtNsSJ2KqIjE4tD04Vn7G8LZgvZBcqEuRw/edit .  Iga tantsija saab valida tantsud vaid ühest kodulehel toodud valikust – 1 või 2 või 3 või 4. Valikud 1 ja 2 on tantsupaaridele ehk registreerimiseks tuleb omada tantsupartnerit. Valik 3 on rühmadele, kus on minimaalselt 4 paari, kelle sugu ei ole oluline. Kargust tantsivad kõik naised ja kasatskit kõik mehed, kes valisid tantsud valikust 1 või 2 või 3. Valik 4 on lastele – registreerimiseks on tarvis partnerit, kelleks võib väiksematel lastel olla ka täiskasvanu (ema, isa, õde, vend, vanaema, vanaisa vmt).  Ära unusta saatmast fotot tantsupeole registreerunutest seto rõivis koos kinnitusega, et just nende riietega tullaksegi tantsupeole kargus@swingtants.ee . NB! I Seto Tandsopidole registreerimine lõpeb 01.02.2018!

Kel seto rõivaid pole, on võimalus need endale tellida või ise teha küsides nõu spetsialistidelt:
– Seto Ateljee-Galerii http://setokunst.ee
– Seto Käsitüü Kogo http://kogo.seto.ee
– Värska Käsitüüselts Kirävüü https://kangakiri.wordpress.com
– Seto Rõiva Koda https://www.facebook.com/profile.php?id=100013781648881
Ühtlasi on seto rõivaste soetamine ilus ja väga väärtuslik kingitus iseendale Eesti Vabariigi 100.sünnipäevaks!

Organisatoorsetest küsimustest:
– I Seto Tandsopidol osalejad saavad tasuta sissepääsu tantsupeo territooriumile ning Seto Folk sündmustele;
– Tasuta põrandamajutuse Värska Gümnaasiumis;
– Söögitalongid.

I Seto Tandsopido on ainult üks kord ajaloos. See on võimalus olla osalejaks ajaloolisel sündmusel.
Seto Talumuuseumi karjakoplisse ei mahu piiramatu arv soovijaid. Registreeru, et kindlustada endale koht I Seto Tandsopidol!

Kagoss kargasõ`… sedä seto tandsu!
Piret Torm-Kriis
Tel. +3725177614
kargus@swingtants.ee
https://tandsopido.wixsite.com/kargus
https://www.facebook.com/kagosskargaso